שאלות ותשובות

ברוכים הבאים לעמוד השאלות והתשובות של א.אטמוספירה.
כאן תמצאו מגוון שאלות במבחר תחומי העיסוק של החברה לצד תשובות מקצועיות ומפורטות.

נשמח לעמוד לשירותכם!

 • לאיזה שימושים נזדקק במשאבות בעת העבודה עם נוזלים שונים כגון מים?

  לאיזה שימושים נזדקק במשאבות בעת העבודה עם נוזלים שונים כגון מים? בעת עבודה עם כל נוזל שהוא, לרבות מים, יש לוודא כי אנו עובדים ומשתמשים גם במשאבות. המשאבות דואגות להשלים את הפעולה הדרושה עם הנוזל (סחרור, יניקה וכולי). קחו בחשבון כי המשאבה הופכת את הפעולה ליעילה, ראויה ומוצלחת יותר ולעיתים אף לא ניתן כלל לבצע את הפעולה ללא המשאבה שכן היא חלק אינטגרלי, משמעותי וקריטי לפתרון הבעיה הנתונה.
 • משאבות מים טבולות- מהן ומה תפקידן?

  המשאבה הטבולה היא חלק מקטגוריה רחבה של סוגי משאבות שונים בעלי ייעודים משתנים ומגוונים ועל כן יכולה לבצע פונקציות ייעודיות רבות בהצלחה. משאבות טבולות קיימות כאמור למגוון ייעודים כאשר חלקן מותאמות למים "רגילים" (נקיים), חלקן למי הביוב, לטיפולים שונים במים אפורים ועוד כהנה וכהנה. אצלנו בקבוצת דודי מערכות ומשאבות מים נענה בשמחה לכל שאלה בנושא וגאים לספק לכם שירותי ייעוץ מקצועי מהטובים והאיכותיים ביותר בשוק ולהתאים עבורכם את המשאבה הנכונה לאופי הבעיה/ התפקוד הרצוי.
 • מהם סוגי המשאבות הקיימים?

  ניתן לחלק את המגוון הרחב של משאבות המים לשתי קטגוריות מרכזיות- משאבות מים חשמליות ומשאבות מים הפועלות על מנוע דיזל או בנזין (דהיינו, מנוע הפועל על בעירה חיצונית). כאשר נדרשת שאיבת מים חשוב מאד להתאים באופן המיטבי את המשאבה לאופי הפעולה על מנת לייעל את העבודה. קבוצת דודי מערכות ומשאבות מים תשמח לעמוד ברשותכם בכל שאלה או התייעצות וכן נעניק לכם ייעוץ איכותי, מקצועי ואמין לגבי יתרונותיהם וחסרונותיהם של כל משאבה.
 • איזה יתרון יש למשאבות מים הפועלות על מנוע בנזין?

  היתרון המשמעותי ביותר של משאבות מים הפועלות על בסיס מנוע בנזין, להבדיל מן משאבות המים החשמליות, הוא הניידות המאפשרת את פעולת השאיבה באמצעות מנוע בעירה הפועל באופן חיצוני המבוסס על בנזין ודיזל. המשאבה אינה דורשת אספקה חשמלית כמו הצנטריפוגלית ועל כן היא ניתנת לשינוע בקלות יתר לאתרי בנייה בהם אין מקורות חשמל.
 • תיקון של משאבות המים בבניין- מתי אנו נדרשים לכך?

  אפשר לבצע התקנה של משאבת לחץ מים באמצעות הקומה שבבניין, קרי ניתן לבצע את ההתקנה בקומה השביעית ומשאבה תוכל לספק לחץ מים לעל הקומות העליונות הנוספות. כאשר אין לחץ תקין בברז המים תוכלו לדעת כי זהו הסימן הראשון בדרך כלל לתקלה בפעילות המשאבה. אם הזרם לא תופס את קוטרו של הברז לחלוטין כאשר פותחים את הברז באופן מקסימלי- הלחץ הינו נמוך מן הנדרש. התיקון של משאבת המים במקרה זה תעשה באמצעות פירוק המשאבה על מנת לבדוק את הספק המנוע.
 • מדוע מערכת להגברת הלחץ חשובה ביותר?

  המערכת להגברת הלחץ מיועדת להגברת לחץ מים בנקודות מסוימות שהינן חלשות יותר במערכת. לדוגמה, כאשר לפנינו דירה הממוקמת בקומה גבוהה במיוחד- קשה יותר למים להגיע אליה. לשם כך נתקין מערכת להגברת הלחץ שתשאב את המים מן החלק התחתון ותשחרר אותם בלחץ רצוי בפתח העליון.
 • מהם השימושים של משאבות למרתף?

  משאבות למרתף מונעות הצפות על ידי כך שמעבירות את מי הגשמים או מי הניקוז אל הקרקע. תפקידן של משאבות למרתף הוא לשמור על נאי יובש מספקים במרתף ולמנוע לחות ועובד בחלל. משאבות אלו נועדו להגביר את לחץ המים לסייע במקרים של כיבוי שריפות וניקוז שיטפונות או הצפות. המשאבה מתחילה לפעול עם עליית מפלס המים ומונעת בכך הצפות אפשריות בעתיד.
 • מהם הגורמים המשפיעים על לחץ המים בסופו של דבר?

  בראש ובראשונה מדובר בסוג הלקוח. לרוב, נשתמש בלחץ הנפוץ שבין 2-4 בר כולל דודי קיטור, ברזים לכיבוי אש, מתזי השקייה, מערכות לטיפול במים, מגדלי קירור, בריכות שחייה ועוד כהנה וכהנה.
 • למה חשוב לתחזק את משאבות המים?

  לחץ המים הינו חשוב, חיוני והכרחי בבניינים רבי קומות וגורדי שחקים. לכך חשוב לתחזק באופן ראוי את משאבות המים. אפשרות לבחירתכם- היות ולקומות הנמוכות לרוב לחץ המים יהא תקין, נתן להתקין לכל דירה משאבות נפרדת, או אחת כוללת לקומות העליונות.
 • לאילו משאבות מתאים שירותי התיקון והשיפוץ שלכם?

  בראשית כל ייעוץ מקצועי שלנו אנו ניתן דעתנו לגבי הסוגיה האם להחליף או לתקן את המשאבה. כאשר אנו מתקנים משאבת סחרור נעניק טיפול נרחב ואיכותי- כולל החלפה של מסיבים או בוקסות, החלפה של כבלים, אטמים מכניים, ליפוף של מנועים, אורינגים והחלפה של משאבה ישנה בחדשה כאשר יש צורך בכך. חשוב לציין שהשירותים שלנו מתאימים כמעט לכל סוג של משאבה הקיימת כיום בשוק.
 • איך ומה הוא סוג המשאבה שכדאי להתקין?

  אם החלטתם להתקין משאבה של מים על הגג חשוב לדאוג לכיסוי הולם כדי להימנע מנזקי מזג האוויר, בעיקר רטיבות, לחות וקרני שמש חזקות. במסגרת התחזוקה של משאבות הלחץ מים חשוב להחליט בראש ובראשונה אם אתם מעדיפים לבצע התקנה באופן שיתאים למדידות לחץ המים בשעות שונות במשך היום. אם לחץ המים חלש בשעות מסוימות אנו נמליץ על התקנת משאבה עם טיימר ו/או שקלו להשקיע במשאבה המגיעה עם תרמוסטט שצריך להפעיל משאבה באופן אוטומטי.
 • מה חשיבות התחזוקה של משאבות לחץ המים?

  תפקידו של התרמוסטט שבמשאבה הוא הבחנה בעת ירידה בלחץ המים ובו בזמן להפעיל את המשאבה באופן אוטומטי. יש לציין שבמקרים של לחץ מים עודף אין המצב תקין שכן הוא עלול להוביל בזבוז מיותר של מים כאשר מקרה הקיצון מתבטא בפיצוץ בצנרת. תחזוקת לחץ המים הינה חשובה על מנת שתוכלו לבצע מגוון רחב ביותר של פעולות יומיומיות כמו שטיפת כלים, צחצוח שיניים ועוד...
 • כיצד מסייעות משאבות לכיבוי אש?

  טיפול בשריפה אוטומטי יכול להיות מטופל רק על ידי ספרינקלרים וגלאי עשן. אולם שריפות עלולות לעתים להתפשט במבנים שאינם כוללים בתוכם מערכות לכיבוי אש. על מנת לספק בכמות רצויה את מקורות המים הנדרשים לכיבוי השריפה בכמה מקומות במקביל יש צורך בפעולתה של משאבה לכיבוי אש. היתרון של משאבות אלו נעוץ בכך שהן מצליחות להשתלט על אש שפרצה בכמה מוקדים שונים במבנה מסוים באמצעות הגברת לחץ המים.
 • מה חשוב לדעת על משאבות לחניון?

  בבואכם להתקין משאבה לחניון יש ראשית להתאימה לגודל החניון, מטבע הדברים, חניון גדול יזדקק למשאבה גדולה וחזקה יותר. טרם רכישת משאבות לחניון יש להקפיד על בדיקה יסודית כדי לזהות האם ישנם סימני שבירה או האם הן מקולקלות. סימני שבירה על משאבות לחניון עשויים לגרום להצפה בחניון באופן מיידי. יש לדאוג לתחזוקה שוטפת של המשאבות לאורך כל ימות השנה.

אנא מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם או חייגו למספר 072-3264193

Whatsapp לחץ וקבל הצעת מחיר מיידית!
התייעץ עם מומחה בלחיצת כפתור קבל הצעת מחיר